Back شما اینجا هستید: خانه اخبار بخش های اخبار ورزشي قرعه کشی جام جهاني 2014 برزيل

قرعه کشی جام جهاني 2014 برزيل

جام جهاني 2014 برزيل / با این قرعه ایران به جام جهانی می رود !؟


 تاريخ : یکشنبه نهم مرداد 1390تیم ملی فوتبال ایران پیش از مرحله گروهی، با پیروزی بر تیم مالدیو در دو مسابقه رفت و برگشت به این مرحله راه یافته بود .

بیست تیم آسیایی حاضر در این رقابت ها در ۵ گروه چهار تیمی تقسیم شدند و تيم‌ های ژاپن، استراليا، كره جنوبی، ايران و چين كه در آخرين رده بندی فيفا رده های اول تا پنجم قاره آسیا را دارند، به عنوان سرگروه قرار گرفتند

تيم ايران در نخستين مسابقه مرحله سوم مقدماتي جام جهاني در يك بازي نسبتا ساده در ورزشگاه آزادي و برابر اندونزي قرار مي گيرد.

طبق برنامه اعلام شده اين مسابقه يازدهم شهريور برگزار مي شود.

همچنين آخرين مسابقه ايران هم روز 10 اسفند در ورزشگاه آزادي برابر قطر خواهد بود.

در پايان از هر گروه دو تيم به مرحله آخر صعود مي كنند و در قالب دو گروه پنج تيمي با يكديگر رقابت مي كنند



سید بدنی مسابقات این مرحله با توجه به رنکینگ فیفابه شرح زیر بود :

سید 1:استرالیا - ژاپن - کره جنوبی - ایران - چین

سید 2:قطر - اردن - عربستان - کویت - بحرین

سید 3:سوریه - عمان - عراق - امارات - ازبکستان

سید 4: کره شمالی - تایلند - سنگاپور - مالزی - لبنان

گروه‌بندي كامل مرحله مقدماتي جام جهاني 2014 به ترتيب زير است:

*** آسيا

گروه A: چين - اردن - عراق - سنگاپور

گروه B : كره جنوبي - كويت - امارات - لبنان

گروه C: ژاپن - ازبكستان - سوريه - كره شمالي

گروه D: استراليا - عربستان سعودي - عمان - تايلند

گروه E: ايران - قطر - بحرين - اندونزي

*** اروپا

نحوه صعود: 9 سرگروه مستقيما صعود مي‌كنند. 8 تيم از بهترين تيم‌هاي دوم با هم بازي پلي‌آف مي‌كنند و برندگان به جام جهاني مي‌روند.(مجموعا 13 تيم)

گروه A: كرواسي - صربستان - بلژيك - اسكاتلند - مقدونيه - ولز

گروه B: ايتاليا - دانمارك - چك - بلغارستان - ارمنستان - مالت

گروهC: آلمان - سوئد - جمهوري ايرلند - اتريش - جزاير فارو - قزاقستان

گروه D: هلند - تركيه - مجارستان - روماني - استوني - آندورا

گروهE: نروژ - اسلووني - سوئيس - آلباني - قبرس - ايسلند

گروه F: پرتغال - روسيه - ايرلند شمالي - آذربايجان - اشغالگر قدس - لوكزامبورگ

گروه G: يونان - اسلواكي - بوسني و هرزگوين - ليتواني - لتوني - ليختن اشتاين

گروه H: انگليس - مونته‌نگرو - اوكراين - لهستان - مولداوي - سن مارينو

گروه I: اسپانيا - فرانسه - بلاروس - گرجستان - فنلاند

*** آمريكاي جنوبي

9 تيم آرژانتين، بوليوي، شيلي، كلمبيا، اكوادور، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا در يك گروه قرار دارند و 4 تيم برتر به همراه برزيل كه به عنوان ميزبان رقابت‌ها در جام جهاني 2014 برزيل حضور خواهد داشت، به مرحله‌ي نهايي صعود خواهند كرد.

تيم پنجم هم در ديدار پلي آف به مصاف تيم پنجم قاره‌ي آسيا خواهد رفت.

*** آفريقا

گروهA: آفريقاي جنوبي - بوتسوانا - آفريقاي مركزي - سومالي يا اتيوپي

گروه B: تونس - كيپ ورد - سيرالئون - ماداگاسگار يا گينه استوايي

گروه C: ساحل عاج - مراكش - گامبيا - چاد يا تانزانيا

گروه D: غنا - زامبيا - سودان - لسوتو يا بروندي

گروه E: بوركينافاسو - گابن - نيجر - سائو توم يا كنگو

گروه F: نيجريه - مالاوي - كنيا يا سيچلس - ناميبيا يا جيبوتي

گروه G: مصر، گينه - زيمباوه - موزامبيك يا كوموروس

گروه H: الجزاير - مالي - بنين -رواندا يا اريتزه

گروه I: كامرون - ليبي - توگو يا گينه بيسائو - كنگو دموكراتيك يا سوازيلند

گروه J: سنگال - اوگاندا - آنگولا - ليبريا يا مائوريتيوس

*** كونكاكاف

نحوه صعود: تيم‌هاي اول هر سه گروه مستقيما صعود مي‌كنند و بهترين تيم دوم به پلي‌آف مي‌رود.

سه گروه اصلي منطقه كونكا كاف:

گروه A: آمريكا - جامائيكا - برنده گروه E - برنده گروه F

گروه B: مكزيك - كاستاريكا - برنده گروه A - برنده گروه B

گروه C: هندوراس - كوبا - برنده گروه D - برنده گروه C

زيرگروه هاي منطقه كونكاكاف:

گروه A: السالوادور - سورينام - جزاير كيمن - جمهوري دومينيكن

گروه B: ترينيداد و توباگو - گويان - باربادوس - برمودا

گروه C: پاناما - دومينيكا - نيكاراگوا - باهاماس

گروه D: كانادا - سنت كيتس و نويس - پورتوريكو - سنت لوسيا

گروه E: گرنادا - گواتمالا - بليز - سنت وينست و گرنادينز

گروه F: هائيتي - آنتيگوا و باربودا - كوراكائو - جزاير ويرجين

*** اقيانوسيه

گروه A: وانواتو - كالدونيا جديد - تاهيتي - تيم اول مرحله زيرگروه

گروه B: فيجي- نيوزلند - جزاير سليمان - گينه پاپوا


20 تيم برتر آسيا چگونه مشخص شدند

15 تيم آسيايي صعودكننده به مرحله اول گروهي رقابت‌هاي انتخابي جام‌جهاني 2014 برزيل مشخص شدند.
در حالي كه پيش از اين تيم‌هاي ژاپن، كره‌جنوبي، استراليا و كره‌شمالي به دليل حضور در جام‌جهاني 2010 و بحرين به دليل صعود به پلي‌آف همان رقابت‌ها از حضور در مراحل حذفي اوليه معاف بودند، پنجشنبه شب در دور برگشت مرحله دوم حذفي 15 مسابقه برگزار شد تا تيم‌هاي راه يافته به مرحله گروهي مشخص شوند.

در شبي كه تيم ايران به خاطر پيروزي 4 بر صفر بازي رفت مقابل مالديو، يك نمايش راحت و خنثي مقابل اين حريف داشت و با تك‌گل محمدرضا خلعتبري درمجموع با برتري 5 بر صفر صعود كرد، 14 تيم ديگر هم موفق شدند درمجموع دو ديدار رفت و برگشت راهي مرحله گروهي شوند، آن هم در حالي كه تقريبا هيچ سرانجام تلخي در انتظار مدعيان نبود و همان تيم‌هايي كه انتظار مي‌رفت صعود كنند به اين مهم جامه عمل پوشاندند. نتايج ديگر بازي‌هاي پنجشنبه شب و تيم‌هاي راه‌يافته به مرحله گروهي به شرح زير است:

لائوس يك چين 6
(صعود چين با برتري 13 بر 3)
فلسطين 2 تايلند 2
(صعود تايلند با برتري 3 بر 2)
مالزي يك سنگاپور يك
(صعود سنگاپور با برتري 6 بر 4)
اندونزي 4 تركمنستان 3
(صعود اندونزي با برتري 5 بر 4)
بنگلادش 2 لبنان صفر
(صعود لبنان با برتري 4 بر 2)

قرقيزستان صفر ازبكستان 3
(صعود ازبكستان با برتري 7 بر صفر)
ميانمار صفر عمان 2
(صعود عمان با برتري 4 بر صفر)
يمن صفر عراق صفر
(صعود عراق با برتري 2 بر صفر)
نپال يك اردن يك
(صعود اردن با مجموع 10 بر يك)
تاجيكستان صفر سوريه 4
(صعود سوريه با برتري 6 بر يك)
هند 2 امارات 2
(صعود امارات با برتري 5 بر 2)
ويتنام 2 قطر يك
(صعود قطر با برتري 4 بر 2)
فيليپين يك كويت 2
(صعود كويت با برتري 4 بر 2)
هنگ‌كنگ صفر عربستان 5
(صعود عربستان با برتري 8 بر صفر)

به اين ترتيب و با مشخص شدن 20 تيم حاضر در مرحله اول گروهي، اين تيم‌ها در قرعه‌كشي امروز (شنبه) هشتم مردادماه جاري در ريودوژانيرو در پنج گروه چهار تيمي قرار خواهند گرفت كه تيم‌هاي كره‌جنوبي، استراليا، ژاپن، بحرين و كره‌شمالي به عنوان سرگروه هستند و به اين ترتيب يكي از هم‌گروه‌هاي ايران قطعا يكي از اين پنج تيم خواهد بود.

از اين مرحله كه به صورت رفت و برگشت تا اسفند 90 طول خواهد كشيد، دو تيم اول گروه‌هاي پنج‌گانه راهي مرحله آخر گروهي خواهند شد كه با قرعه‌كشي در دو گروه پنج تيمي قرار خواهند گرفت كه دو تيم برتر هر گروه مستقيما راهي جام‌جهاني 2014 مي‌شود و دو تيم سوم هر گروه هم در يك بازي رفت و برگشت تكليف آخرين نماينده آسيا در جام‌جهاني 2014 برزيل را مشخص خواهند كرد.

برنامه كامل ديدارهاي ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني 2014

تيم ملي فوتبال ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل 11 شهريور در ديدار اول خود به مصاف اندونزي مي‌رود.

به اين ترتيب به نظر مي‌رسد با حضور 3 تيم مدعي در گروه سوم بايد اين گروه را گروه مرگ رقابت‌هاي مرحله اول گروهي مقدماتي جام جهاني نامگذاري كرد، هرچند كه گروه چهارم هم با وجود دو تيم مدعي گروه آساني نخواهد بود.

اين مراسم در حضور كارلوس كي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان برگزار شد و نكته جالب اينكه نام كشورمان به عنوان آخرين گوي از گلدان قرعه كشي خارج شد.

برنامه كامل مرحله اول گروهي (مرحله سوم) مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در قاره آسيا كه در 6 هفته برگزار مي‌شود به شرح زير است:

(برنامه رقابت‌هاي ايران در گروه پنجم؛ ساير ديدارهاي 4 گروه ديگر نيز طي همين روزها برگزار خواه شد)

11 شهريور:
هفته اول
ايران - اندونزي
بحرين - قطر

15 شهريور:
هفته دوم
قطر - ايران
اندونزي - بحرين

19 مهر:
هفته سوم
ايران - بحرين
اندونزي - قطر

20 آبان:
هفته چهارم
بحرين - ايران
قطر - اندونزي

24 آبان:
هفته پنجم
اندونزي - ايران
قطر - بحرين

10 اسفند:
هفته ششم
ايران - قطر
بحرين اندونزي

در مرحله اول گروهي 20 تيم برتر در پنج گروه چهار تيمي به مصاف هم مي‌روند تا از هر گروه 2 تيم به مرحله پاياني انتخابي جام جهاني كه در 2 گروه 5 تيمي برگزار مي‌شود، صعود كنند.

در مرحله پاياني نيز 2 تيم اول هر گروه به صورت مستقيم به جام جهاني صعود و تيم‌هاي سوم در بازي پلي‌آف مقابل هم قرار مي گيرند تا نماينده آسيا براي ديدار با نماينده قاره‌اي ديگر در بازي پلي‌‌آف مشخص شود.

به اشتراک بگذاريد

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

لطفا فقط در مورد همین مطلب، کامنت بگذارید. اگر می‌خواهید موضوعی دیگر را با ما در میان بگذارید، از فرم تماس استفاده کنید.
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کامنت‌های شما بعد از تأیید مدیر سایت، نمایش داده می‌شوند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه‌هاي سايت