Back شما اینجا هستید: خانه

عکس قدیمی

داوود رشیدی که پسر یک دیپلمات است، در ۷ سالگی برای بازی در نمایش مردم به عبدالحسین نوشین معرفی شد. او فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر از ژنو بوده و لیسانس حقوق سیاسی از دانشگاهی در همین شهر را دریافت کرده.

بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس،خاطرات زیادی از تقریبا 22 سال فوتبال بازی کردنش دارد.او این خاطراتش را با ما مرور کرد تا یک بار دیگر همه چیز برایش تازه شود.

شهر لنینگراد در زمان جنگ جهانی دوم از 8 سپتامبر 1941 الی 27 ژانویه 1944 بیش از سه سال در محاصره نیروهای آلمانی قرار داشت به طوری که جریان عادی زندگی در طول این مدت در این شهر بزرگ و تاریخی بطور کل قطع شده بود، آنچه را که مشاهده می کنید ابتکار گرافیکی از "دیروز" و "امروز" شهر لنینگراد ( سن پترزبورگ فعلی) است که سعی شده است تصاویر مشهور و نماهای معروف جنگ جهانی دوم با استفاده از لوکشین های ثابت در طول زمان و عکسهای جدید بازآفرینی شود.

  نگاهی می اندازیم به ابتکار بعضی از جوانان که با نگاهی به عکس‌های کودکی خود مجددا خاطرات کودکی خود را خلق کردند.

ایجاد در 14 مرداد 1392

علی دایی همیشه پر است از حرف های شیرین و خاطرات شنیدنی او که شهرتش کم از پسته های خندان ایران نیست و همان طور که قالی ایرانی را همه جا می شناسند ، دایی هم نام بین المللی ورزش ایران است برای مان از خاطرات شیرینش گفته . از یک عمر تلاش برای در اوج بودن. با او رفتیم به روزهایی که خودش درباره شان می گوید:« تیپ رو نی گاه ؛ سبیل ها رو!...»

ایجاد در 24 مرداد 1392

بعضی از خودروها انگار مرگ ندارند. اما پیش از اینکه ذهن خود را به سمت خودروسازی ایران و محصولاتی چون پیکان و پراید و پژو منحرف کنید، باید ویژگی تحول و پیشرفت را نیز به این خودروها الصاق کنیم. نمونه بارز این تعریف، پورشه ۹۱۱ می باشد.

ایجاد در 04 شهریور 1392

صراط/دبی تا قبل از سال ۱۸۳۳ میلادی دهکده‌ای از توابع مشایخ ابوظبی بود، در سال ۱۸۳۳ شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم به همراه ۸۰۰ نفر از خویشاوندان و وابستگان و همراهان خود، از امارت ابوظبی به این دهکده کوچ کردند و از آن تاریخ دوران حکمرانی قبیله آل مکتوم و تأسیس شیخ‌نشین دبی آغاز شد.

 خلاقیت Bill Gekas عکاس و هنرمند استرالیایی با ایده ای بسیار جالب زمانیکه با زیبایی دخترش همراه شود تصاویری بسیار چشم نواز را خلق میکند. بیل با پوشاندن لباس های قرون وسطایی به دختر زیبای ۵ ساله اش و طراحی صحنه های قدیمی او را به شکل نقاشی های قرون وسطایی در آورده است.

آلبر کان، بانکدار متمول فرانسوی، یک سال پس از معرفی دوربین‌های عکاسی اتوکروه توسط برادران لومیر، گروهی از عکاسان را در سال ۱۹۰۸ مأمور کرد تا به نقاط مختلف جهان سفر کنند و زندگی روزمره ملل مختلف را به تصویر بکشند.

اتومبيل وسيله اي است که در عصر حاضر زندگي بشر را دچار دگرگوني کرده و نزد همه شناخته شده است، ابداع اتومبيل به شخص خاصي بر نمي گردد بلکه به مرور زمان اين وسيله دچار دگرگوني شده تا تبديل به شکل و تجهيزات امروزي گرديده است .

آنتوان سوروگین معروف به "آنتوان خان" عکاس‌ ایرانی-گرجستانی زمان ناصرالدین شاه قاجار با مجموعه عکس هایش از مردم، مکان ها آداب و رسوم، مشاغل و خصوصا اقوام ایرانی در عین حال که یکی از نخستین عکاسان ایرانی است و به لحاظ هنری تصاویر درخوری به ثبت رسانده به لحاظ تاریخی، دارای اهمیت و اعتبار ویژه ای است.

سفر به تاریخ، عکسهای کمیاب و خاطره انگیز از ایران قدیم

انتخاب کردن کفش های صندل دخترانه بسی کار مشکل برای بانوان !!
{ دهه 50 خورشیدی}

تصاویر تاریخی از محل ترور جان اف کندی رییس جمهور آمریکا که صحنه های جنایت را در 50 سال گذشته و زمان حال نشان می دهد.
جان اف کندی در 22 نوامبر 1963 توسط لی هاروی اسوالد در شهر دالاس تگزاس ترور شد.

 یکی از خصوصیات خوب غربی‌ها، حفاظت تمام‌عیار از فرهنگشان هست، یکی از جلوه‌های چنین اراده‌ای، حفاظت از اسناد، کتاب‌ها و عکس‌هایشان است. در عصر اینترنت، یکی از کارهای مرسوم آنها دیجیتالی کردن این اسناد، کتاب‌ها و عکس‌ها و آنلاین کردن آنهاست.