Back شما اینجا هستید: خانه سرگرمي بخش های سرگرمی عکس و والپيپر 40 عکس زیبا و بی نظیر مینیاتوری

40 عکس زیبا و بی نظیر مینیاتوری

خیلی از عکاسان به سراغ عکاسی پرتره می روند و خیلی های دیگر جذب سرعت و جذابیت مسابقات ورزشی می شوند. خیلی ها هم به سراغ موضوعات اجتماعی ره می سپارند. اما جادوی عکاسی مینیاتوری به گونه ایست که بسیاری را شیفته خود کرده است.
شیوه عکاسی مینیاتوری یا tilt-shift photography قدمت چندانی ندارد. برمی گردد به کمی سال پیش. اساسا این شیوه یعنی عکاسی در شرایط کاملا واقعی و دریافت عکسی مینیاتوری یا در ابعاد کوچک، همچون ساخت مدل های مهندسی.
عکاسی مینیاتوری را هم می توان با کمک فتوشاپ به وجود آورد و هم از طریق لنزهای خاصاین شیوه عکاسی. اما اگر می خواهید یکی از برگزیدگان این گونه از عکاسی باشید بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:
- تا آنجا که ممکن است تصویر را از بالا بگیرید و نه از روبرو. ما در عکاسی مینیاتوری به عمق میدان نیاز داریم. بهتر است شما در جایی قرار بگیرید که اشراف کامل بر صحنه داشته باشید. مثلا روی پل های هوایی در بزرگراه. به این ترتیب بهتر می توانید عکسی با ابعاد کوچک خلق کنید.
- عکس هایی با بافت ساده بهتر از عکس هایی با ساختار پیچیده هستند. اگر به عکسهای این شیوه عکاسی نگاه کنید می بینید که تصاویر مناطق روستایی یا المان های ساده شهری جذابیت بصری بیشتری دارند تا موضوعات پیچیده عکاسی.
- تیز یا شارپ بودن عکس مقدم بر نوردهی است. چون در این شیوه قرار است که عکس ماتی بسیاری داشته باشد پس باید زوایا به درستی تصویر شوند و شیب های تند در این حالت غایت القسوی محسوب می شوند. پس خودتان را با نگرانی های نوردهی آزار ندهید.
- اگر در منظره ای که انتخاب می کنید مردم وجود دارد کمی تا قسمتی نامشخص و کوچک می شوند. مردم کوچک می شوند و نقش مدل ها را در عکس ایفا می کنند.
- در حالت کلی از گرفتن عکس های واید پرهیز کنید مگر اینکه به نظر خودتان واید جذاب تر به نظر برسد. عکس های هوایی از ساختمان های قدیمی با حیاط و صحن های متعدد پشت آن که در ایران به وفور از مساجد و امامزاده ها و ابنیه تاریخی یافت می شود می تواند صحنه ای جذاب و شگفت انگیز با اینگونه عکاسی ایجاد کند.Tilt-shift photography refers to giving the subject of a photo a miniature look or toy-like appearance. This affect can either be achieved with a special camera lens and other shooting techniques, or it can be done in post processing with applications like Photoshop. Here are 40 awesome examples of tilt-shift photography.

به اشتراک بگذاريد

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر

لطفا فقط در مورد همین مطلب، کامنت بگذارید. اگر می‌خواهید موضوعی دیگر را با ما در میان بگذارید، از فرم تماس استفاده کنید.
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کامنت‌های شما بعد از تأیید مدیر سایت، نمایش داده می‌شوند.


کد امنیتی
تازه کردن

تازه‌هاي سايت