Back شما اینجا هستید: خانه سلامت و بهداشت بخش های سلامت سلامت روان نشانه های افسردگی در مردان

نشانه های افسردگی در مردان

کارشناسان به ۱۲ مورد به عنوان نشانه های افسردگی در مردان اشاره می کنند که عبارتند از:

خستگی
در افراد افسرده برخی تغییرات جسمی و عاطفی ایجاد می شود. آنها احساس خستگی می‌کنند و از نظر حرکتی، تکلم و روند تفکر کند می‌شوند. به گفته کارشناسان مردان بیشتر از زنان از احساس خستگی و سایر نشانه های فیزیکی افسردگی به عنوان مهمترین شکایتشان خبر می دهند.

کم خوابی یا خواب زیاد
اختلال در خواب مانند بی خوابی زود بیدار شدن در صبح یا خواب بیش از حد نشانه های رایج افسردگی هستند. برخی افراد ۱۲ ساعت در روز می‌خوابند و باز هم احساس خستگی و خواب آلودگی دارند و هر دو ساعت یک بار هم بیدار می‌شوند. همانند خستگی مشکلات خواب نیز یکی از مهمترین نشانه‌های افسردگی در مردان است که با پزشکان در میان می گذارند.

شکم درد یا کمر درد
مشکلات سلامت مانند یبوست یا اسهال به مانند دل درد و کمر درد در افراد افسرده رایج است. اما مردان اغلب متوجه نیستند که دردهای مزمن و اختلالات گوارشی کاملاً مرتبط با افسردگی هستند.

کج خلقی
مردان افسرده اغلب دچار کج خلقی و زودرنجی هستند. علاوه بر آن افکار منفی یکی از جوانب رایج افسردگی هستند. مردان از این لحاظ کج خلق به نظر می‌رسند که به طور مداوم افکار منفی در سر دارند.

اختلال در تمرکز
کندی روانی می‌تواند توانایی مردان در تحلیل اطلاعات را کاهش داده و در نتیجه تمرکز بر کار یا سایر کارها را مختلف کند. افسردگی فرد را پر از افکار منفی می‌کند و نیروی فکری فرد صرف فکر کردن به دنیای منفی شده و تمرکزش را بر کارها سخت می‌کند. افسردگی و تأثیر آن بر تمرکز مانند درست کار نکردن CPU کامپیوتر است.

عصبانیت و پرخاشگری
برخی مردان افسردگی را با پرخاشگری و عصبانیت و خصومت بروز می دهند. مردی که متوجه شود یک جای کار لنگ می زند ممکن است نیاز داشته باشد تا با اثبات اینکه او هنوز قوی و توانا است این نقص را جبران کند. عصبانیت و پرخاشگری متفاوت از کج خلقی است. عصبانیت یک احساس قوی است. برخی اوقات مردانی که Fر اثر افسردگی گوشه گیر شده اند زیر فشار دوستان و خانواده برای بازگشت به جامعه عصبانی و پرخاشگر می شوند.

استرس
مردان بیش از زنان هنگام افسردگی از داشتن استرس خبر می دهند نه به این دلیل که استرس آنها بیشتر است بلکه به خاطر اینکه اعلام این موضوع برای آنها از نظر اجتماعی پذیرفته شده تر است. استرس و افسردگی همچنین می توانند علت و معلول یکدیگر باشند. تحقیقات نشان می‌دهد استرس طولانی مدت می‌تواند به تغییراتی در بدن و مغز منجر شود که می‌تواند به افسردگی بینجامد.

تشویش و اضطراب
تحقیقات نشان دهنده ارتباط قوی میان تشویش و اضطراب و افسردگی هستند. تشویش و اضطراب ممکن است در زنان نمود بیشتری داشته باشد اما برای مردان صحبت کردن در مورد آن راحت تر از زنان است. مردان ممکن است در مورد نگرانیشان در مورد از دست دادن شغل و سخت شدن تأمین نیازهای خود و خانواده شان صحبت کنند.

سوء استفاده از مواد
سوء استفاده از مواد متناوب همراه با افسردگی است. تحقیقات نشان داده که افراد الکلی تقریباً دو برابر سایرین با افسردگی شدید روبه‌رو می‌شوند. این اتفاق برای مردان و زنان می‌افتد اما استفاده از مواد مخدر یا الکل برای پنهان کردن احساسات نامطلوب تاکتیکی است که بسیاری از مردان به جای دریافت مراقبتهای بهداشتی به آن روی می آورند.

ناتوانی جنسی
افسردگی دلیلی برای از دست رفتن تمایلات و بروز اختلالات جنسی است و مشکلی است که مردان معمولاً علاقه ای به گزارش آن ندارند. این مشکلات می‌توانند از افسردگی ناشی شده و حتی آن را تشدید کنند. با این حال این مشکلات می‌تواند نتیجه سایر شرایط بهداشتی مانند داروهای ضد افسردگی نیز باشد.

تردید و دو دلی
برخی افراد به طور عادی در تصمیم گیری های مشکل داشته و دو دل هستند. اما اگر این حالتی تازه برای یک فرد باشد نگران کننده است. تصمیم گیری هم یک روند تحلیل اطلاعات است و افسردگی توانایی تصمیم گیری را کاهش می دهد.

فکر خودکشی
زنان بیشتر از مردان دست به خودکشی می‌زنند اما احتمال مرگ مردان اگر به خودکشی دست بزنند ۴ برابر بیشتر از زنان است.

یکی از دلایل این است که شیوه های خودکشی مردان مرگبارتر است. آنها بیشتر از سلاح گرم استفاده کرده و در اولین خودکشی موفق می‌شوند. مردان مسن تر احتمال خودکشی بیشتری دارند و پزشکان ممکن است متوجه علایم افسردگی در این گروه نشوند. در واقع بیش از ۷۰ درصد قربانیان خودکشی در یک ماه قبل از خودکشی به روانشناس خود مراجعه کرده بودند


چرا افسردگی مردان معمولاً تشخیص داده نمی‌شود؟

افسردگی مردان نامشخص‌تر از افسردگی زنان می‌باشد. علل این مسئله عبارتند از:

بی میلی برای بحث در مورد علائم افسردگی

به عنوان یک مرد، شاید برای صحبت کردن راجع به علائم خود با خانواده و دوستان خودتان رو راست نباشید، به ویژه بیان احساسات خود، بنابراین با متخصص در این زمینه مشورت کنید. و اگر نه افسردگی شما به طور صحیحی درمان نخواهد شد.

اینکه فرد، بیماری روانی خود را تهدیدی برای مردانگی خود بداند

مثل خیلی از مردان دیگر، شاید به استقلال، مناعت طبع و وارستگی خود تاکید داشته باشید. شاید بیان احساسات مربوط به افسردگی خود را جدا از حالات مردانه خود بدانید و تمایلی برای بروز آنها نداشته باشید در صورتی که با بیان آنها می‌توانید افسردگی را سرکوب کنید.

بروز ندادن علائم افسردگی

علائم افسردگی مردان کمتر واضح می‌باشند. برای نمونه، شاید برای نهان کردن علائم افسردگی از نوشیدنی‌های الکلی استفاده کنید. همچنین امکان دارد که بیشتر از علائم جسمی افسردگی بنالید تا از مشکلات رفتاری و احساسی آن. و شاید علائم افسردگی شما با علائم افسردگی معمول همخونی نداشته باشد. همه اینها بررسی افسردگی مردان را سخت‌تر می‌سازد و همچنان در پرده‌ای از ابهام باقی می‌ماند.

مخالفت با درمان بیماری روانی

گاهی اوقات، با وجود اینکه افسردگی مردان مشخص می‌شود اما با درمان خود مخالفت می‌کنند. شاید نگران خراب شدن وجه خود در محل کار خود می‌باشند یا فکر می‌کنند دیگر خانواده و دوستان به آنها احترام نمی‌گذارند.

 

به اشتراک بگذاريد

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to LinkedIn

نظرات   

 
0 # yalda 1394-10-09 11:43
سال 90وارد دانشگاه تهران شدم.با پسری به اسم محمد آشنا شدم.بعد از مدتی,بی نهایت عاشق هم شدیم.روزای خیلی خیلی زیبایی رو باهم ساختیم,تجربه کردیم.وقتی کنارم بود اد هیچ چیزو ,هیچ کسی تمیترسیدم..اون پشتوانه من بود.خیلی پستی و بلندی داشت رابطمون.همه جوری پشتم بود.تا امسال دوستیمون دچار مشکل شد.محمد شاد و خوش اخلاق من بعد از فوت خواهرش دچار افسردگی شده..من نمیدونم دیگه چ کاری باید بکنم.برای رفتن ب دکتر اصلا پا پیش نمیزاره.گریه میکنه,پر خاشگر,با همه دعوا داره.هم.میگه نمیتونه صحبت کنه.حرفی برای گفتن نداره.چیزی خوشحالش نمیکنه.هیچی براش جذابیت نداره.الان ک این متنو خوندم فهمیدم اینا علایم افسردگی.من با همه سختی ها کنارش میمونم و خوبش میکتم.با اینکه دکتر نمیاد.با اینگه مرد قوی من در برابر من گریه کرد,اما من هنوزم امید دارم.براش دعا کنید.اون همیشه تو سختیا کنارم بودی.خیلی جاها بهم کمک کرد,از کمک مالی گرفته تا روحی.گاهی کم میارم خیلی کم میارم.اما من از پسش بر میام.حال و روزشو بازم خوب میکنم.برای همتون ارامش و حال خوب ارزو میکنم
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # ریحانه 1394-06-11 23:26
سلام.۲۵ سالمه، شش ساله ک ازدواج کردم،دانشجو هستم،بچه ام ندارم،شوهرم مهربونه و غیر از ساعتی ک سر کاره و هفته ای یه ساعتی دیدن خانوادش، همه وقتشو با من میگذرونه ،اما یه چیزی هست ک داره ازارم میده،اونم اینه که شوهرم اصلا ب مسایل جنسی توجهی نداره!!! هر دو ماه شاید یه بار اونم کوتاه و با عجله!!!!!! بارها با جدیت وبا شوخی ازش دلیلشو پرسیدم اما میگه این طبیعیه،اینم بگم که از اول همین طوری بود،، ومنم ب نظافتو لباسو... خودم میرسم اما انگار نه انگار. میخواستم بپرسم امکانش هست ک افسرده باشه؟یانه طبیعیش همینه و من باید برم دکتر؟ ؟
------------------
روزنه: احتمالا باید همسرتون برند دکتر.
کمتر از ۱۰ مرتبه رابطه جنسی در سال، ازدواج بدون رابطه جنسی به حساب می آید، یک تا دو مرتبه رابطه جنسی در هفته متوسط میزان رابطه جنسی به شمار می رود.
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # یکی مثل شما 1393-12-09 15:04
سلام به همه دوستان من32سالمه 2ساله افسردگی گرفتم متاسفانه دیر متوجه شدم همه علایم افسردگی که در بالا ذکر شده داشتم تا دوماه قبل فکر میکردم مشکلم جسمیه هر دکتری میرفتم هر چی ازمایش میدادم همه سالم بودم تا به پیشنهاد داداشم رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب و اختلالت جنسی اخه مشکل جنسی هم پیدا کردم.اول واسم ازمایش تستسترون نوشت که شکر خدا کامملا سالم بودم بعد بهم از لحاظ جسمی مشکل ندارم روحی روانیه و افسردگی دارم الان دوماهه که تحت درمانم بهم قرص پروپیون داده فردا قراره برم پیشش به نظر خودم قرصه زیاد جواب نداد اما اممید و توکلم به خداست شما هم امیدتونو از دست ندین توکل به خدا همه شفا پیدا کنن
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+2 # عاطفه 1393-11-25 04:40
سلام من یک پسر دارم که 19 سالشه امیر که حدود 2 سال است که براثر زمین خوردن دچار فتق دیسک و تنگی کانال شده و دکترا نظر عمل دادن و از اون به بعد امیر خیلی ناامید از زندگی و زود رنج شده و مدام می گه من دیگه نمی تونم آینده ای داشته باشم و بعضی وقتها که عصبانی می شه حتی خدا و پغمبر رو هم فش میده و ناشکری می کنه و وسایل خانه را میشکنه و مدام می گه من خودمو می کشم تو رو خدا به من بگید چکار کنم تا بهتر بشه آیا افسردگی گرفته؟
-------------------
روزنه: پیشنهاد می کنم با روانپزشک مشورت کنید
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # yaser 1393-11-01 03:14
با سلام.دوست دانشجوی من تقریبا خیلی از نشونه های افسردگی رو داره.آخه چند وقته با وجودخستگی زیاد خیلی کم میخوابه و دچارمشکلات کم خوابیه یه شب هم متوجه شدم از فرط بیخوابی داره ناخودآگاه گریه میکنه.غیرازاون تقریبا به دوستاش هم شک میکنه و فکر میکنه دارن علیهش دسیسه میکنن که توی درسش موفق نشه.خیلی هم داره سعی میکنه از بقیه فاصله بگیره.تورو خدا جواب بدید باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # مریم 1393-10-16 22:22
سلام. من 24 سالمه. سه ساله که ازدواج کردم. از زندگیم خیلی راضیم. خانواده خودم و خانواده همسرم هم خیلی هوامونو دارن ولی نمیدونم چرا همش دوس دارم بمیرم. همش دلم میخواد تنها باشم. دلم نمیخواد مهمونی برم. چندین ماهه که خونه پدر و مادرم نرفتم. حتی خونه خانواده شوهرمم نمیرم. یعنی حوصله هیچ جا رو ندارم. هیچی بهم لذت نمیده. هیچ چی برام جالب نیست. همش تشویش و اضطراب دارم. همش عصبانی میشم. حوصله انجام کارای خونه رو ندارم. از زندگی خسته شدم.حتی حوصله کارایی که گفتید رو ندارم. لطفا کمکم کنین. خیلی حالم بده
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-3 # علی 1393-12-27 11:27
یک دکتر مطمئن وجود دارد که از رگ گردن به انسان نزدیکتر است
تمام حرفهایی رو که نمیشه به هیچ کسی گفت فقط میتونی به اون بگی ((هرچی که باشه، هرچی،هرچی،هرچی))
داروهاش هم مجانیه، فقط نماز
اگر اعتقادی هم نداری فقط مثل دارو بهش نگاه کنید ، هرجوری دوست داشتی نماز بخون، اصلا امروز حوصله وضو گرفتن نداری؟ اشکالی نداره بدون وضو نماز بخون. حوصله چادر سر کردن نداری؟ باز هم اشکالی نداره چادر سرت نکن، خیالت راحت باشه اون خیلی خوبه فقط اگر یه ذره ته دلت بخواد، اون با دقت به حرفات گوش میده، خوب البته معلومه که اگر شرایط صحبت کردن باهاش رو کامل رعایت کنیم اون رو خوشحال میکنیم
شک نکن خواهر من واقعا امتحانش واسه یه مدت ضرری نداره
موفق باشید
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # رزا 1393-10-04 19:15
سلام بچه ها
خيلي باحالين
من21سالگي افسردگي گرفتم الان30سالمه.ياد مه غروبا مي اومد سراغم از خونه ميرفتم بيرون بيخودي تو خيابون ميگشتم.توي دانشگاه واسه اينكه بخنديم با يه توپ پاره تو حياط فوتبال بازي ميكرديم فقط و فقط بخاطر اينكه شكستش بدم الان تقريبا خوبم اما فقط بدونين تنها كسي كه توي تنهاييتون پيدا ميكنيد خداست وبس و يادتوتن نره تا شما نخواين كه خوب بشين هيچ دكتري نميتونه كمكتون كنه
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+4 # GRM 1393-06-26 20:58
«هر بلائی کز تو آید رحمتی است
هر که را رنجی دهی آن راحتی است
زان به تاریکی گذاری بنده را
تا ببیند آن رخ تابنده را
تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا که با مهر تو پیوندم زنند...»
[شعر از پروین اعتصامی]

«اگر صد سال مانی وَر یکی روز/ بباید رفت از این کاخ دل‌افروز.»گنجوی
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # یکی مثل شما 1393-12-09 15:12
بسیار عالی بود مرسی
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+2 # ابوالفضل 1393-06-25 15:51
افسردگی بیماری روحیه باید روحیتون رو تقویت کنید نترسید داشتم شدیدم بود خوب شد .خدا را شکر.شماهم خوب میشید. نماز بخونید به نظرم نماز یه نیاز روحیه بخاطر این واجبه ،برای خودتون الگو انتخاب کنید مثل حضرت محمد(ص) یا رهبر افکار منفیت رو روی **کاغذ** بنویس تا توی مغز جمعنش و راه درونداشته باشن .تو مکان های عمومی روح بخش پر طراوت مثل ****مسجد*** و پارک برید .خدای متعال توجه اش به همست
از خودش کمک بگیر واقعا مشکلت جوری حل میشه که نمی فهمی از کجا حل شده .از گناه پرهیز کنید مثل حسودی بد بینی راه درمان بیماری های روحیم تو کتابای اخلاق هست مراجعه کنید پایین یکیش گفتم به این لینکم سر بزنید farsi.khamenei.ir/.../
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # ابوالفضل 1393-06-25 15:48
هیچ کی بی عیب نیست البته میدونم دروغم تحملش سخته از خدا بخواهید زندگی روی خوبش بتون نشون بده.
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-3 # hosein 1393-06-13 14:52
باسلام
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # Bahar 1393-06-08 10:40
سلام،من خوندن كتاب راز اثر راندا برن رو به همه تون پيشنهاد ميدم.كتابي كه مسير زندگي تون رو تغيير ميده و شما رو از شر افسردگي رها ميكنه.
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+10 # سعید طبایی 1393-05-31 20:30
سلام من دوسال هست که با عشقم عقد کردم ولی بعد از یه مدت اختلافات و پرخاش گریهایی که از من مخفی کرده بود شکوفا شد در حدی که دست بزن داشت و کتک میزد منو.یه خاطره ضعیف بودن و دلسوختنی که نسبت بهش داشتم تحمل کردم و لی در اخر صبرم لبریز شد و ازش جدا شدم.الان 2 ماهه که مهریه ی سنگینشو دادم و راحتم ولی تمام علایم افسردگی رو در خودم میبینم و احساس میکنم.دوست ندارم تو جامعه زبون زد خاص و عام بشم.دنبال راهی میگردم و لی همش به بن بست میرسم.اخرش خودکشی هست دیگه!!
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # سهیل 1393-05-12 12:27
با سلام و تشکر از پاسختون. دکتر من متخصص دستگاه گوارش بود.کلا بیماری ای بی اس چقدر به افسردگی ربط داره؟چون من حدودا 3ماهه دچار شدم
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-1 # حسام 1393-05-12 09:09
سلام من چند ماه پیش ازدواج کردم 29 سال سن دارم توی دوران خواستگاری چند بار همه چیز به هم خورد و من هم دودل بودم ولی به هر حال ازدواج کردیم ولی بعد از ازدواج فهمیدم که همسرم به من دروغ گفته و اندام ناقص و پاهای چاقی داره و اینها رو از من مخفی کرده و الان هیچ کاری از دست من ساخته نیست و بدجور احساس یاس و کرختی و سردی میکنم واقعا احساس افسردگی شدید میکنم خانواده من هم تقصیرارو میندازن گردن خودم و از طرفی نمیدونم حس ترحم نسبت به همسرم دارم یا دوست داشتن و یا ترس از پرداخت مهریه سنگین در کل نمیدونم حتی بعضی اوقات به مرگ فکر میکنم و بعضی اوقات خدارو مقصر میدونم و تصمیم میگیرم باهاش قهر کنم !! خیلی خستم خیلی فقط میخواستم این ها رو بنویسم همین ممنون
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # فرید 1393-10-25 07:51
سلام حسام جان
شما تنها بخاطر پاهای بزرگ و چاق همسرتون افسرده شدین؟شماره کفش خانم من 43 هست ولی من بهترین لحظه هامو باهاش دارم. خیلی باهم خوشیم.وقتی میره جایی واقعا دلم براش تنگ میشه. بنظر من بیشتر به نکات مثبت همسرت نگاه کن.سایز پا اهمیتی نداره برادر من.
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # سهیل 1393-05-11 12:59
سلام.حدود 3ماهه دچار ای بی اس شدم.دکتر گوارش برام علاوه بر چند تا قرص. قرص افسردگی هم نوشته سوالم اینه که من علایم افسردگی ندارم .وسوال بعدیم اینه که چگونه متوجه بشم که افسرده ام.بارها علایم افسردگی رو تو اینترنت خوندم هیچ کدومشو نداشتم لطفا راهنمایی کنید.
----------------------------
روزنه: دوست عزيز، درمان افسردگي به عهده پزشک تغذيه نيست! قرص تجويزي براي شما حتما براي رفع مورد ديگه‌اي بوده. مي‌تونيد از پزشک‌تون علت تجويز اون دارو رو بپرسيد
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+5 # م م 1393-04-23 14:23
سلام .من 35 سال دارم .خیلی زود عصبانی میشم پرخاش می کنم وبا زنم کتک کاری هم می کنم اصلا نمی تونم با دیگران رابطه صمیمی داشته باشم وهیچ دوستی هم ندارم حدود 7سال از ازدواجم می گدره وضع مالیم هم بد نیست وهرچی زنم خواسته از ماشین وخونه و..براش فراهم کردم اما احساس آرامش ندارم توزندگی .خواب راحت ندارم اهل بگو بخند هم نیستم احساس می کنم دیگران مرا به حساب نمی آرند خلاصه با همه درگیرم بعضی وقت ها فکر خود کشی هم به سرم می زنی واحساس پوچی زندگی دارم توی جمع اصلا نمی تونم خوب حرف بزنم ودیگران را به خودم جدب کنم با اینه تحصیلات فوق لیسانس هم دارم. اکثر مواقع هم خسته وخواب آلوده ودارای افکار منفی ام.استرس واضظراب هم زیاد دارم
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # باران 1394-09-07 04:27
عینهو شوهر من
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # علی اصغر 1393-04-12 16:03
سلام . من 48سال دارم . پسری 21 ساله دارم که از همان کودکی رابطه خوبی باهم نداشتیم مدت 4سال است که داروی ضد افسردگی واضطراب میخوره از همان بچگی بامادرش سر تربیت اوبا هم دعوا داشتیم. مادرش بسیار عاطفی ومهربان بود ومن برعکس الان اگر ناراحت شوم وخرفی بزنم پسرم هرچه ازدهنش برمیاید نثارم میکند وخانمم هم همزمان به سروصورت خودش میکوبد دختر خردسالم هم ازترس گوشه ای پناه میگیرد. این اتفاق هرچند مدت تکرار می شود وزندگیمان را سیاه کرده از پسرم شدیدا متنفرم به نظر شما من چکارکنم
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # نگار 1393-04-07 20:32
سلام.من 30 سال دارم.همسرم دقیقا مثل همسر ریحانا کم حرف گوشه گیره.با پرخاش حرف میزنه.هیچ دوستی نداره.لجبازه.حت ی با افراد خوانوادش مثل غریبهاس.دایما جولو ی تلویزیون درازه.یه بچه 4ساله دارم که احتیاج به توجه داره و خودمم مشکل اضطراب دارم.چه کنم؟؟؟؟
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+5 # عليرضا 1393-03-15 17:42
سلام الان 59 سالمه 30سال پيش به اميد يك زندگي دوستانه وصادقانه بادختري ازدواج كردم ازروزاول ازدواج نسبت به من دچار بي مهري وبي اعتمادي شد بدون هيچ دليل منطقي وصرفا سو برداشت.هميشه اميدداشتم كه روزي متوجه اشتباهش شده ونسبت به من محبت داشته باشد.سي سال كار كردم وتمام حقوقمو سر ماه تقديم ايشان ميكردم وهيچ پولي هم براي خودم بر نمي داشتم .نه اهل رفيق بازي نه اهل دير امدن به منزل ونه اهل هيچ خلاف ديگه اي ايشان هيچ برنامه زناشويي با بنده نداره و كلا نسبت به تمام نياز هاي من بي تفاوته حتي به رفتگر توي كوچه محبت داره به من نه ما اكثر مواقع با يكديگر قهريم /هر چه بطرف او رفتم كه با محبت زندگيم رو درمسير خوب بيندازم فايده نداشت // الان هم مجبورم بخاطر دوفرزندم كه تازه گي دانشگاه رو تموم كردم به اين زندگي كسالت بار ادامه دهم اين وضعيت كاملا مرا افسرده كرده وهيچ فكري به ذهنم نمي رسه .حتي مشكلات جنسي خودمو كه يكي از فاكتر هاي مهم افسردگيمه با خود ارضايي خاموش ميكنم وهمانطور كه قبلا هم گفتم او براي كوچكترين مشكل من هم ذره اي ارزش قايل نيست /شما بگوييد چه كنم .خيلي متشكرم .
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # mehdi 1393-07-22 12:58
علیرضا خان دایی منم مشکل شمارو داره...یعنی بدتر از شما...مهرشو بده البته اگه خونه زندگیتو بنامش نکردی حداقل تو این سن برو یه زندگی بی دغدغه رو امتحان کن ...خودتو تحت فشار قرار نده بخدا حیفتر میشی
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # مهدی 1393-05-18 10:49
برو به عشق وحالت برس .یه زندگی جدید یه خانم خوش گل جوان بگیر حال کن.
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # محسن 1393-08-28 10:23
مرد حسابی این بیچاره میگه گول ندارم 60 سالشه تو میگی زن جوون بگیر حال کن؟از کجاش دراره آخه دختره خوشگل و ...
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # ریحانا 1393-01-24 14:19
باسلام. من سه ساله که ازدواج کردم .ازوقتی که عقد بودم متوجه شدم همسرم گاهی باخودش حرف میزده. با بقیه حرف نمیزنه زیاد اجتماعی نیست حتی یک دوست ثابت هم نداره .تو خانواده پرجمعیتی بزرگ شده.بخاطر همین رفتارش خانوادش هم زیاد رابطه صمیمی باهاش ندارن.از ناحیه پدرش خیلی فرق بین اون و بقیه بچه ها گذاشته میشه حتی الان که دیگه بچه داریم. .بعد از این که ازدواج کردم سعی کردم بیشتر باهاش حرف بزنم علاوه بر همسر براش دوست باشم .ولی خودمم کم اوردم.چیزی که ناراحتم میکنه اینه که وقتی تو جمع خانواده ما قرار میگیره حتی سعی نمیکنه مواظب رفتارش باشه کمتر تو خودش فرو بره و باخودش حرف نزنه .با شوهر خواهرامم و برادرام در حد یه احوالپرسی بیشتر حرف نمیزنه .مگه این که کسی ازش چیزی بپرسه که جواب بده.فهمیدم هر زمان که عصبانیه یا از چیزی نارحته بیشتر با خودش حرف میزنه . قبلا بهش میگفتم و اعتراض میکردم مشکل رو قبول میکرد اما چند ماهه که دیگه اهمیتی براش نداره و منکر این رفتاراش میشه.همین عوامل باعث شده منم رابطمو با دیگران مخصوصا خانوادم کمتر کنم .بخدا دیگه خسته شدم نمیدونم چیکارباید کنم.لطفا جابمو با ایمیلم بفرستید.
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+1 # پيرزن 1393-01-17 04:19
كاش آدم آرترووسيع بگيره -دستش تنگ باشه -بچه دارنشه-و..... ولي افسرده نشه = وقتي افسردگي انقدر بده پس راش نده محلش نذار باهاش مبارزه كن برودنبال چيزي كه دوست داري وازدستت برمياد -ي خورده هم غرورت رابذاركنار
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # محمدعلی 1393-01-14 12:03
من سه تا خواهر بزرگتر از خودم دارم که خیلی بد دهن وپرخاشگر هستند و خیلی بد صحبت میکنند...به طوری که من خجالت میکشم به کسی بگم اینا خواهر ای من هستند...چند سالی هست که نه با کسی میرم ومیام نمیدونم چیکار کنم چند بار به فکرم رسیده خودکشی کنم وباز ترسیدم وولش کردم خواهش میکنم بهم بگیند چیکار کنم....
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-4 # سیما 1392-12-07 19:02
پسر من36 سال دارد 7 سال تحت نظر پزشک دارو ضد افسردگی مصرف مکند الان خوب خوب است اما ذختر مورد نظرش حاضر به ازدواج با او نیست ومیترسد بیماری دوبار بیاد نظر شما چیه؟
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-1 # مهدی 1392-11-27 19:38
»ن مهدی 30 ساله هستم .مدت است که بیماری هموروئید من اود کرده و 3 ماه است که خوب نمی شود .ممکن است از علائم افسردگی باشد؟
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-6 # یلدا 1392-11-29 17:58
شوهرم حدود یکساله به دلیل مسائل مالی و بدهکاری افسرده شده و اجازه نمیده درباره اش حرف بزنیم.در ضمن یکساله رابطه زناشویی نداریم.ایا این طبیعی است و چاره ای دارد؟
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
0 # مهدی 1394-04-09 15:22
واقعادرکتون میکنم خودمم همین مشکل دارم خیلی کلافه بهم ریخته هستم
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-1 # moshaver 1393-03-13 15:34
اولا این پستی بلندهای زندگی مثل مشکلات مالی و ... برا همه هستش .دوما برای رابطه زناشویی خودتون کم کاری کردین چون بخش مهمی از شروع این روابط بر عهده شماست و طرفند های مخصوص به خودش داره
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+3 # حسین از نوراباد فارس 1392-11-18 13:05
سلام 29سالمه و مجردم. به خاطر مشکلاتی افسرده شدم. مدتی است که ورزش میکنم.مثلا پیاده روی و دوندگی میکنم خدا را شکر خیلی بهترم.ولی یادتان نره که ورزش را همیشه انجام بدین.باورکنید با ورزش کردن خیلی شادم حوصله ام بالا رفته اعتماد نفسم خیلی زیاد شده.به دوستان افسرده پیشنهاد میکنم به امید خدا ورزش را از همین امروز اغاز کنید.به خدا پشیمون نمیشی به شرط همیشه ورزش کنید حداقل هفته سه جلسه.موفق باشید
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+6 # محمد 1392-10-28 20:26
من یه پسر ۲۳ ساله هستم ۳ سال پیش برای من مورد ptstپیش. اومد یک ماه هم به خاطر این موضوع در بیمارستان اعصاب و روان بستری بودم اما هنوز اون موضوع جلو چشممه هیچوقت از یادم نمیره تمیدونم چیکار کنم
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
-4 # معصومه 1392-10-23 07:00
سلام همسرمن میگه زندگی برایم یکنواخت شده به دلایل مشکلات مالی هرطرف نگاه میکنم به همه بدهکارم چه کارکنم از این حال بیرون بیایدبه ایمیلم جواب بدهید
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+4 # احمد 1392-10-21 23:23
من ٣٠ سال دارم و دليل شكست مالي شديد احساس ميكنم دچار افسردگي شدم چند بار روانپزشك رفتم فايده نداشته صميمانه كمك ميخوا
پاسخ | گزارش به مدیر
 
 
+2 # احمد 1392-12-09 15:22
سلام آقا احمد. امیدوارم خوب باشی!
به نظر من اینکه دنبال راه حلی خودش قدم بزرگیه، اما پیشنهاد من اینه که اینقد بش فکر کن تا از شر خودت خلاص بشی و بمیری (ببخشیدا!)، اگرم واقعا خسته شدی ازشو کم کم از این حالت خودت متنفر شدی، زمانشه که فکرت رو محدود کنی و فقط به حال و آیندت فکر کنی و کلا قضاوت کردن رو به ذهنت راه ندی. تو یک کلام، اصلا به خودت و مسائل مالیت فکر نکنی. این روش به خود من هم خیلی کمک کرد.
امیوارم زوتر به اون نقطه تغییر برسی!
پاسخ | گزارش به مدیر
 

اضافه کردن نظر

لطفا فقط در مورد همین مطلب، کامنت بگذارید. اگر می‌خواهید موضوعی دیگر را با ما در میان بگذارید، از فرم تماس استفاده کنید.
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کامنت‌های شما بعد از تأیید مدیر سایت، نمایش داده می‌شوند.


کد امنیتی
تازه کردن

تازه‌هاي سايت