Back شما اینجا هستید: خانه سلامت و بهداشت بخش های سلامت زیبایی زیباترین صورت زنانه و مردانه ۲۰۱۲

زیباترین صورت زنانه و مردانه ۲۰۱۲

 

از نظر پزشکان جراح زیبایی هر کدام از اشخاص معروف در صورت خود به تنهایی‌ یک جز را دارا میباشند که کمال زیبایی طبیعی را از نظر این علم نشان میدهد ولی‌ اگر از مجموعه این اجزا با زیبایی طبیعی کامل یک صورت درست کنیم آیا آن هم دارای زیبایی کامل میباشد؟


2012'perfect male and female face parts according to the plastic surgeons.خانمها:

نتیجه ترکیب زیباترین اجزای صورت برای خانمها :

_________________________________________________________

آقایان:

نتیجه ترکیب زیباترین اجزای صورت برای آقایان :

 

 

اگر روزی احیانا به ژاپن سفر کنید و بخواهید از میان چهره هایی با چشمان بادامی بگویید کدام ها زیباتر ند، به احتمال زیاد روی همان چهره هایی دست می گذارید که خود ژاپنی ها و حتی اروپایی ها و آمریکایی ها نیز آنها را زیبا می دانند.این را محققانی می گویند که اعتقاد دارند زیبایی و جذابیت، معیارهایی قطعی و شناخته شده دارد که همه مردم به طور ناخودآگاه و به صورت جمعی، آنها را می شناسند و بر مبنای آنها قضاوت می کنند. به نظر می رسد فرآیند پیچیده ای برای تشخیص جذابیت و زیبایی در ذهن ما وجود دارد که در کسری از ثانیه با ارزیابی نسبت های صورت و ترکیب رنگ ها و تناسب اجزای صورت، به زیبایی یا نازیبایی کسی رای می دهد. محققان اعتقاد دارند بخشی از مغز ما که در پشت سر و درست بالای نخاع واقع شده، محل قضاوت مغز ما درباره زیبایی چهره افراد است. این منطقه از مغز که «فوزیفرم» نامیده می شود، همان منطقه ای است که ما تصاویر اعضای خانواده، دوستان و سایرین را در آن ذخیره می کنیم و هنگام دیدن شان آنها را می شناسیم.چهره هایی که میان اجزای آن، قرینگی وجود دارد از نظر ما زیباترند. قرینگی صورت هر کسی به ژنتیک او و رشد مناسب و سالم فک و صورت وی بستگی دارد. ولی در صورت همه کسانی که هر روز آنها را در کوچه و خیابان و محل کار می بینیم، حتی آنهایی که از نظر ما بسیار جذاب اند، اندکی ناقرینگی وجود دارد. اگر از یک صورت عکسی تهیه کنید و به وسیله فتوشاپ، آن عکس را نصف کنید و تلاش کنید با استفاده از عکس یک نیمه صورت، نیمه دیگر را ترسیم کنید، مشاهده خواهید کرد که عکس حاضر با صورت طبیعی تفاوت دارد و این نشان می دهد که صورت هیچ انسانی به طور دقیق قرینه نیست.

● کدام مردان زیباترند؟
در یک مطالعه، دانشمندان عکس چهره مردی را انتخاب کردند که صورتی با خصوصیات زنانه، مانند بینی کوچک، فک ظریف و چشمان درشت داشت. سپس با برنامه فتوشاپ چهره او را مردانه تر کردند؛ یعنی آرواره هایش را قوی و مربعی شکل، بینی اش را بزرگ تر و چشمانش را کوچک تر کردند. این تصاویر را به گروهی از بانوان برای ارزیابی آن چهره نشان دادند.


در مطالعه ای دیگر محققان متوجه شده اند که نظر دیگران درباره زیبایی ظاهری افراد بر قضاوت ما درباره زیبایی آن فرد، اثر می گذارد و ما به طور معمول با دیگران هم سو نظر خواهیم داد. در این مطالعه چند ویدئو از یک مرد که در آنها گاهی لبخند می زد و گاهی چهره عبوس و گاهی خنثی به خود گرفته بود، به خانم ها نشان داده شد. همه این خانم ها اعتقاد داشتند که این مرد در ویدئویی که در کنار همسرش به دوربین لبخند می زد، زیباتر و جذاب تر به نظر می آمد. بنابراین حالت های چهره هم در جذابیت دخیل اند. مطالعات نشان می دهد که بانوان جوان تر به جذابیت ظاهری همسر خود اهمیت بیشتری می دهند و خانم ها مسن تر، وفاداری و ثبات شخصیت و ثروت را معیارهای جذابیت همسر خود می دانند.

● کدام زنان جذاب ترند؟
چهره زیبا و جذاب برای خانم ها دارای خصوصیات مشترکی است که شامل استخوان گونه برجسته، چشمان درشت، فک ظریف و باریک است. نسبت های میان اعضای صورت بانوان عامل دیگری در زیبایی صورت است که طی رشد و بلوغ براساس ترشح هورمون ها تغییر می کند. در مطالعه ای دانشمندان نشان داده اند که فاصله چشم تا چانه بانوان یکی از معیارهای جذابیت صورت آنها به شمار می آید. اندازه طبیعی این فاصله در چهره دختربچه های ۵/۱۱ ساله، اندازه گیری می شود و اگر این فاصله در چهره خانمی اندکی کمتر از این میزان طبیعی باشد، چهره اش به نظر جذاب تر می آید.

به اشتراک بگذاريد

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

-4 # محمد 1393-12-26 13:04
به نظر من کره ای هازیباروی ترهستند
پاسخ دادن | گزارش تخلف به مدیر
+1 # مهشید 1393-08-02 18:22
جالب بود
پاسخ دادن | گزارش تخلف به مدیر
+6 # طغلتطبفتا 1392-12-20 17:03
ریدی
پاسخ دادن | گزارش تخلف به مدیر

نوشتن دیدگاه

لطفا فقط در مورد همین مطلب، کامنت بگذارید. اگر می‌خواهید موضوعی دیگر را با ما در میان بگذارید، از فرم تماس استفاده کنید.
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کامنت‌های شما بعد از تأیید مدیر سایت، نمایش داده می‌شوند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه‌هاي سايت